הכוונה לבחירת קבלני שיפוצים ובנייה מתאימים

כאשר אנחנו פונים לבנות בית חדש או רק לשפץ את שלנו במעט, אנו לרוב לא נוכל לבצע את העבודה בעצמנו ונצטרך את עזרתם של קבלני בניה ועובדיהם המסורים.

הבעיה היא, שאנחנו לרוב לא יודעים מה היא עבודתם של קבלני בניה ולא מכירים את האופן המדויק שבו הם פועלים, לכן כדאי לדעת כמה דברים לפני שבוחרים קבלני בניה שיטפלו במקום מגוריכם האישי.

הדבר הראשון שכדאי לדעת כשחושבים על שיפוץ ולפני בעלי מקצוע שפונים אל קבלני בניה, הוא הפניה אל מהנדס. עליכם לחשוב על חזון כללי שאתם רוצים שיהיה בבית או במשרד, לגשת אל המהנדס עם השרטוטים הישנים של הבית, לקבוע איתו גם שיסתכל מה ניתן לעשות ומה לא, ובנוסף גם לקבל ממנו טיפים יצירתיים אותם לא הכרתם והוא יודע על פי ניסיונו וכישרונו. מעבר לזה, מהנדסים מכירים קבלני בניה שונים ויכולים להמליץ לכם על כאלו שהם יודעים כי הם אמינים ואיכותיים.

כאשר אתם פונים אל קבלני בניה, כדאי לבדוק האם יש להם עוד עבודות במקומות אחרים, מכיוון שרובם יעדיפו לא לסרב לעבודות שונות ולהכניס עוד כסף, אבל אין להם מספיק עובדים ולכן הביצוע יכול להתעכב מאוד.

חשוב לקבוע עם קבלני בניה גם את המועד לסיום, סכום מדויק כולל חומרים, קישור בין הקבלן למהנדס בכדי שיבינו אחד את השני, ועוד. מעבר לזה, כדאי לבצע סקר שוק אחר החומרים השונים ולוודא שלא לקחו לכם כסף רב מידיי על חומרים.

כדאי לדבר עם המהנדס בכדי שיגיע מפעם לפעם ויבדוק האם העבודה מתבצעת כראוי, עם חומרים איכותיים ושיטת עבודה יעילה. בנוסף, מהנדס יכול לתת טיפים ולעזור בפתרונות של בעיות שונות במידה ומגלים פתאום מעבר חשמל, מים ועוד.

עבודות קטנות

במידה ואתם צריכים לבצע רק ריצוף מחדש של רצפה, צביעת קיר בבית, או התקנה של פרגולה בחצר, ניתן לבצע זאת אפילו בעצמכם. אם אתם פונים אל קבלני בניה, כדאי לעשות סקר שוק מקיף ולוודא האם המחיר שקיבלתם הוא משתלם ואיכותי, מכיוון שכאן האיכות פחות חשובה והמחירים יותר. כדאי לבדוק לעיתים גם את הפלס של הריצוף או כל דבר אחר.