קבלת אחריות והליכה לייעוץ זוגי

על השטח האפור שמעתם? השורה התחתונה: אם יש בעיה – פותרים אותה! גם במחיר של הליכה לייעוץ זוגי. לפעמים אנחנו מבינים שהאמת חייבת להיאמר, ואם האמת חייבת להיאמר מדי פעם, אז אין ברירה, אלא יש לומר כי זוגיות היא עניין שיש לתחזק אותו כל הזמן. אנחנו צריכים לשמור על מערכת היחסים הזוגית שלנו כל הזמן ולוודא שהתקשורת טובה ופתוחה. במידה ויש בעיות צריך לפתור אותן.

הפיתרון לבעיות מגיע בכל מיני צורות ובכל מיני שלבים שונים בחיים. ישנם זוגות ששנים ארוכות חיים בשקט ובשלווה, והאהבה פורחת כל יום מחדש, אך יש זוגות שאצלם האהבה גוועה, ומה שמחזיק את הזוגיות הזו היא המחויבות לעבודה, למשפחה, לילדים, לכלכלה. אם יש בעיה בזוגיות צריך לפתור אותה. ישנם שני קצוות אליהם נוטים רבים מאוד מן הזוגות שנמצאים בבעיית זוגיות כזו או אחרת.

הקצה האחד הוא ההתעלמות מן הבעיה וטאטוא מתחת לשטיח. זוגות מן הסוג הזה יוצרים מצב בו התקשורת הבין אישית הולכת ודועכת ועם הזמן נוצרים מתחים המונעים מבני הזוג להכיל האחד את השנייה בחייהם. הקצה השני הוא פיצוץ מערכת היחסים וניתוק מוחלט של המוסד, על ידי גירושין. בין הקצה האחד, הנמנע מלהתמודד, ובין הקצה השני הנמנע מלהתמודד, יש סקאלה שלמה של שטח שעליו הזוג יכול וצריך להתמודד.

לעשות את זה או לא לעשות את זה

ברגע שמתחילה להיראות הבעיה בבירור יש פתרון בעיות והליכה לייעוץ זוגילדעת מה כדאי לעשות. ההמלצה היא לגשת ליעוץ זוגי, על מנת שניתן יהיה להבהיר היכן עומדים כל הצדדים הנוגעים בדבר. כמובן שיעוץ זוגי הוא מונח שיכול להישמע קצת מרתיע לכל מי שלא מכיר את התחום וגם נבהל מן העובדה שהוא נמצא במערכת יחסים זוגית בעייתית.

לכן, יש להבהיר כי זהו פיתרון מאוד נוח ומאוד מתאים לבעיה. הפיתרון נוח ומתאים אם אנו מבינים שיש בעיה, מן הסתם, הרי ללא הכרה בבעיה לא ניתן לפתור אותה. יעוץ זוגי הוא חלק מן הטיפול שזוג במשבר עובר. אנו חייבים את זה לעצמנו. בין אם הפיתרון הוא הכחשה מוחלטת וחיים של התעלמות ובין אם הפיתרון הוא גירושין וניתוק מוחלט, אנחנו יכולים לתת לזוגיות שלנו את הבסיס הטוב ביותר לחזור ולגדול לזוגיות שבחרנו בה בשלב הראשון.

בני זוג חייבים לזכור תמיד מה הייתה הסיבה שהם בחרו בגללה בזוגיות המסוימת בה הם חיים. התזכורת הזו היא ההתחלה המחודשת למערכת היחסים המדוברת.

ייעוץ זוגי לא חייב להיות ארוך ומייגע! לחצו למידע על תהליך ייעוץ זוגי מהיר ואפקטיבי, בהצלחה