כיצד לעצב חדר ילדים בבית?

כשנולד הילד הראשון, כולם מתמלאים התרגשות ושמחה. כמובן שאנחנו רוצים ליצור עבורו (או עבור הנסיכה) את סביבת המגורים המושלמת והנעימה ביותר. לכן רבים משקיעים בעיצוב חדר הילדים זמן רב ולעיתים גם משאבים רבים, והכל בתוך מטרה ליצור סביבה צבעונית, חמימה ובעיקר בטוחה עבור ילדינו.

הריהוט הבסיסי שכל הורה צריך בחדר הילדים הוא כמובן מיטת ילדים. אפשר להתחיל מעריסה אבל בתוך זמן קצר מאוד (עד 4 חודשים) תאלצו לעבור למיטה גדולה יותר כדי לאפשר לילד מקום לנוע בחופשיות בלילה מבלי שיתקע בדפנות. מיטה כזו בדרך כלל עשויה מעץ וצבועה  במגוון רחב של צבעים, האפשרויות כמעט בלתי נגמרות. במרבית המיטות יש אפשרות להעלות או להוריד את אחד מדפנות המיטה כדי לאפשר גישה נוחה לילד, זה שימוש בעיקר ככל שהם גדלים. שימו לב לפטנטים מיוחדים שיש לתפיסת הדפנות, העלאה ביד אחת ושלל אפשרויות נוספות. כמובן שיש אפשרות לשנות את גובה הבסיס כדי לאפשר לילד לגדול עם המיטה. ככל שהם גדלים ומתחילים לעמוד, נוריד את גובה הבסיס כך שיוכלו לעמוד במיטה בבטחה מבלי לטפס על הדפנות וליפול חלילה החוצה. יש דגמים מיוחדים בהם ניתן בהמשך להסיר את אחת הדפנות ולהחליפה עם מוט הגנה וכך המיטה יכולה לשמש לזמן רב יותר ולהפוך בעצם למיטת מעבר לפני מיטה גדולה ואמיתית של ילדים בוגרים.

פריט חובה נוסף הינו שידת החתלה. בתחילה היא משמשת עבור החלתה ובהמשך וגם בהתחלה היא פריט ריהוט חיוני לשמירה ואחסון של בגדים, חפצי התינוק ובעיקר.. צעצועים. השידות מגיעות בגדלים שונים, צבעים ועיצובים שונים. אם יש לכם מקום בחדר, מומלץ לרכוש שידה גדולה ורחבה כדי לאפשר מקסימום אחסון ומקסימום שטח החתלה. זה מאוד עוזר כשיש הרבה פריטים על השידה כמו חיתולים ומשחות וזה עלול להיות צפוץ בזמן ההחתלה בעיקר כשהילד גדל.

בכל מקרה, חשוב מאוד לשים לב לתקנים של בטיחות בריהוט לילדים. מכון התקנים ושאר גופים אחרים רישמיים וגם לא רישמיים דואגים לשלום ילדינו ומוציאים תקני בטיחות לפיהם חייבים יצרני הריהוט לעבוד. כך לדוגמה, בשידת החתלה יש סטנדרט ותקן רישמי על גודל השידה, דפנות, חיבורים, סוג העץ וכדומה. אנחנו רוצים להגן על הילדים שלנו כמה שיותר ולכן כדאי מאוד לוודא שהריהוט שאנחנו רוכשים עומד בתקן. אם הריהוט אינו עומד בתקן עלינו לפחות להבין במה הוא חורג מהתקן והאם אנחנו מוכנים לקחת על עצמנו סיכונים כאלו.

מדבקת קיר של אלזה לילדים

אפשרויות נוספות לריהוט הם כורסאת הנקה או כסא מתנדנד, רהיטים כאלה תופסים לא מעט מקום והופכים לקצת מיותרים אחרי כמה חודשים ברגע שהילדים גדלים ומפסיקים לינוק. יש לזכור שבכל חדר צריך להשאיר מקום או להוסיף כבר בהתחלה ליחידת אחסון נוספת עבור בגדים וכמובן… צעצועים רבים שמתווספים בכל גיל.

כדי להשלים את המראה של החדר, מומלץ להוסיף צבעים בכל מיני פינות. שימוש בוילונות מעוטרים יכול להיות תוספת נהדרת. שטיחים צבעוניים וכמובן ציורי קיר או מדבקות קיר יהיו תוספת צבעונית ונפלאה לחדר הילדים. למרות שזה נראה רחוק מאיתנו, כדאי לחשוב על הטווח הרחוק ולא להנעל על ציורי קיר ילדותיים מידי או צבעים חזקים מידי כי הילדים גדלים מהר ואנחנו לא באמת רוצים להחליף עיצוב בכל כמה חודשים. מדבקות קיר עיצוביות הן פתרון נפלא כי ניתן להחליף אותן בקלות והן מוסיפות צבע ושמחה בכל חדר.

המאמר באדיבות חנות מדבקות הקיר מר-שמלו.