תוספי תזונה בהריון – מה באמת הכרחי לך?

הריון היא תקופה מדהימה של שינוי ויצירה. יצור חדש נברא אצלך ברחם והוא תלוי בך במאה אחוז, את מספקת לו את המזון והחמצן הדרוש להתפתחות התקינה שלו. כל מה שאת אוכלת, כל מה שאת נושמת וכל דבר שאת עושה בתקופה הזאת, משפיע עליו בצורה ישירה. לכן חשוב במיוחד לנצל את חלון ההזדמנויות הזה, על מנת להבטיח לתינוק שלך נקודת התחלה טובה יותר בעולם. אם תקפידי לאכול מאוזן ולשמור על אורח חיים בריא ומאושר, את תבטיחי לילד שלך גוף בריא ונפש רגועה. לכן תוספי מזון בהריון הפכו למצרך כל כך פופולארי, היות וכל אמא רוצה להבטיח לילד שלה שלא יחסר לו דבר.

 

אילו תוספי תזונה בהריון הכרחיים להתפתחות התקינה של העובר?תוספי תזונה הריון

חשוב להדגיש כי תוספי מזון בהריון, כשמם כן הם, מהווים רק תוספת לתזונה המאוזנת והבריאה שכל אחת צריכה להקפיד עליה. אך אין מה לעשות, ולא תמיד המזון שאנו אוכלים מספיק כדי שהגוף יספוג את כל הוויטמינים והמינרלים שהוא זקוק לו. לכן חשוב לבצע בדיקות דם, לגלות מה החסרים שלנו ולמלא אותם בהתאם. אחד התוספים המומלצים ביותר בשוק הוא פרנטל, שזהו למעשה שם כללי למולטי ויטמין שמותאם בעיקר לנשים הרות ומניקות.

למעשה התוסף הזה מהווה תעודת ביטוח שאת אכן צורכת את כל הוויטמינים הנחוצים לתקופת ההריון ובכך ניתן לך שקט נפשי מסוים. התוסף מבטיח ששום דבר לא יהיה חסר בעובר, וגם אם לא מתאים לך עכשיו סלט עלי בייבי זה בסדר, את כבר תקבלי את הברזל שלך דרך המולטי ויטמין. ויטמין חשוב נוסף שמומלץ לצרוך הוא ויטמין די שפעמים רבות מוותרים על היתרונות שלו.

למעשה מדובר בתוסף חשוב, שמסייע לספיגה תקינה של זרחן וסידן ובכך מבטיח עצמות חזקות לאם ולעובר. לאחרונה התגלו תפקידים נוספים של ויטמין די במניעת רעלת הריון וזיהומים חיידקיים בנרתיק, כמו גם תפקידו החשוב בהתמיינות תאים ובמניעת סרטן. מומלץ לצרוך את התוסף עם ארוחה שומנית, על מנת לעזור בספיגתו. כמובן אל תשכחו לצרוך מספיק סידן, כדי להבטיח התפתחות תקינה של מערכת העצבים ומערכת השלד בעובר.

לסיכום, תוספי תזונה בהריון הם תעודת הביטוח שלכם להריון תקין ולידה בטוחה. תמיד חשוב להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת, אך בתקופת ההריון הדבר חשוב הרבה יותר. העובר תלוי בכן במאה אחוז, אז כדאי לספק לו את כל חומרי המזון שהוא זקוק להם, כדי להתפתח לילד בריא ומאושר.